Κυριακή 13 Φεβρουαρίου 2011

ΑΟΚ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ : 1 - 1

Μπορούσε τη νίκη η Κυπαρισσία!

Από έναν βαθμό μοιράστηκαν ο ΑΟΚ και η Καλαμάτα, φεύγοντας από το Δημοτικό Στάδιο Κυπαρισσίας με 1 - 1.

Ο αγώνας, συγκέντρωσε το ενδιαφέρον.......................

αφού οι δύο Μεσσηνιακές ομάδες είχαν να αναμετρηθούν στην Κυπαρισσία 26 ολόκληρα χρόνια, αλλά και επειδή η μεν Κυπαρισσία παλεύει κάθε παιχνίδι για την παραμονή της, χωρίς περιπέτειες, ενώ η Καλαμάτα τα δίνει όλα για την άνοδο.

Και οι δύο ομάδες έπαιξαν με πάθος για τη νίκη με την Κυπαρισσία στο πρώτο ημίχρονο να έχει την υπεροχή και περισσότερες ευκαιρίες για γκόλ, την Καλαμάτα να ανεβαίνει στο β' ημίχρονο και να μην μπορεί να εκμεταλλευτεί ότι ο ΑΟΚ στα τελευταία λεπτά έπαιζε με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Ανδρουτσή.

Εκλπηκτική εμφάνιση έκανε στον αγώνα, από τον ΑΟΚ, ο νεαρός Μιχάλης Σιγέρης, ενώ σταθερή αξία παραμένει, δίκαια, ο Γιώργος Λυδιώτης.

Συγχαρητήρια αξίζουν σε όλους τους ποδοσφαριστές για την καλή μπάλα που έπαιξαν και έκαναν τις εκαντοντάδες φιλάθλων να ευχαριστηθούν το παιχνίδι!