Τετάρτη 13 Αυγούστου 2008

Είδε… αστεράκια ο Ολυμπιακός!

Ελληνική τραγωδία…

Ο Ολυμπιακός δεν εμφανίστηκε ποτέ στο «Αντώνης Παπαδόπουλος», με αποτέλεσμα να γνωρίσει την «βαριά» ήττα 3-0 από την Ανόρθωση, για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League.

Πολλά τα αμυντικά προβλήματα των πρωταθλητών, που βρέθηκαν πίσω στο σκορ, μόλις στο 5ο λεπτό από αυτογκόλ του Τοροσίδη. Στο 18’ ο Σόσιν με κεφαλιά σημείωσε το δεύτερο τέρμα. Ο Λάμπαν στο 86’ διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Χαμένο πέναλτι στο 78ο λεπτό από τον Μήτρογλου. Πλέον, η ομάδα του Πειραιά, στον επαναληπτικό του «Γ. Καραϊσκάκης», θέλει ένα "θαύμα" για να πάρει την πρόκριση στους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΑΝΟΡΘΩΣΗ (Τιμούρ Κετσπάγια): Μπεκιάι, Κατσαβάκης, Νικολάου (46' Πάουλο Κόστα), Λεϊβακαμπέσι, Οτσόκολιτς, Δέλλας, Λάμπαν, Σκοπελίτης, Ντομπρασίνοβιτς, Μπαρτόν (63' Κωνσταντίνου), Σόσιν.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ερνέστο Βαλβέρδε): Νικοπολίδης (46' Κόβατς), Τοροσίδης, Ζεβλάκοφ, Α. Παπαδόπουλος, Λεονάρντο, Πατσατζόγλου, Στολτίδης, Όσκαρ (57' Μήτρογλου), Τζόρτζεβιτς (73' Λέτο), Γκάλετι, Κοβάσεβιτς.